TRENDY

Trendy żywieniowe w 2016 roku

Początek roku w branży spożywczej to czas, kiedy wszyscy producenci żywności, sprzedawcy, restauratorzy, starają się przewidzieć zachowania konsumentów, aby w bieżącym roku trafić ze swoimi produktami w zmieniające się gusta klientów. Aby ułatwić przewidywania, zebraliśmy listy ogólnoświatowych trendów żywieniowych na rok 2016 opracowane przez najbardziej wiarygodne w branży spożywczej magazyny, międzynarodowe stowarzyszenia i firmy analityczne. Wśród nich są zarówno ogólne tendencje konsumenckie, przewidywania dotyczące preferowanych smaków i aromatów, jak również trendy w dziedzinie gastronomii.

Większość z prognozowanych trendów na rok 2016 wskazuje, że to czym będą kierować się konsumenci można sprowadzić do hasła: „dobre i zdrowe”. Przywiązywanie wagi do jakości produktu i dbałość o własne zdrowie odzwierciedlają trendy takie jak: czysta etykieta i naturalne składniki, wymagania dotyczące szczegółowej informacji o pochodzeniu i procesie przetwarzania produktu albo sportowa dieta. Hanni Rützler, autorka Food Raport 2016 jako główne tendencje kształtujące poszczególne trendy wyróżnia także połączenie „global i fusion” przejawiające się najlepiej w nowych kombinacjach smakowych z różnych zakątków świata oraz tendencję „zrób to sam”, czyli na przykład produkty z własnego ogródka.

Wpływ trendów żywieniowych na strategie producentów i sprzedawców żywności, restauracyjne menu, a także nasze prywatne życie staje się coraz bardziej widoczny. Powinniśmy poznawać te tendencje, aby odpowiednio wcześniej reagować na zmiany.


Źródła:
http://www.wholefoodsmarket.com/blog/top-10-food-trends-know-2016
http://www.mccormick.com/Flavor-Forecast-2016
https://www.specialtyfood.com/news/article/trend-forecast-10-specialty-food-predictions-2016/
http://www.ift.org/newsroom/news-releases/2015/december/16/food-technology-magazine-editors-share-top-10-food-trend-predictions-for-2016.aspx
http://www.restaurant.org/Downloads/PDFs/News-Research/WhatsHot2016
http://www.itstaste.com/news/its-s-food-flavours-trends-forecast-for-2016
http://www.mintel.com/press-centre/food-and-drink/mintel-identifies-global-food-and-drink-trends-for-2016
http://ingredientsnetwork.com/innova-predicts-2016-top-trends-news038178.html

TRENDY, NOWOŚCI
WYDARZENIA 

 Chcesz otrzymywać nasz newsletter?